RSS Home staging Home staging Home staging Home staging Home staging

Aktuelles Angebot unserer Immobilien-Büro kann auf dem AReality.sk Portal zu finden. Der Dienst Moja Realitka bringt AReality.sk - das größte Angebot an Immobilien in der Slowakei.

Home staging

Čo je Home Staging

  Návrat na články

   Predpokladám, že len málokto vie, čo home staging vlastne je. Home staging možno preložiť ako nastavenie "scény v dome" alebo "domáce javisko". Ide o prípravu nehnuteľnosti (interiér i exteriér) na predaj alebo prenájom.  Home stager navrhne a vykoná zmeny v interiéry a exteriéry nehnuteľnosti tak, aby sa byt alebo dom stal lákadlom pre kupujúcich. Napriek tomu, že o tejto službe v rámci realitného trhu sa u nás veľa nevie, je home staging v zahraničí považovaný za nutnosť pri predaji alebo prenájme nehnuteľnosti.

Možno pre lepšie pochopenie začnem takmer na konci, teda u inzercie nehnuteľnosti. Inzercia je spôsob ako dať svetu vedieť, že máte niečo na predaj. A aby ten svet reagoval, musíte niečo o tom čo predávate napísať a ukázať to. Inzercia nehnuteľnosti na predaj bez fotiek, alebo s fotkami na vyžiadanie je v podstate úplne zbytočná. Situácia na realitnom trhu je taká, že si kupujúci môže vyberať z množstva inzerátov. Tak prečo by strácal čas a pátral po fotkách. Jednoducho inzerát ignoruje a hľadá ďalej. Ďalšou súčasťou inzerátu je samotný text. Mal by byť komplexný, výstižný a presný.  Celkovo by mal inzerát kupujúceho zaujať, aby chcel prísť na obhliadku. Najväčším lákadlom sú dobré fotografie. Žiadne tmavé a rozmazané obrázky. Taktiež nič nehovoriace fotografie rohu v predsieni, mikrovlnky na stole a podobne. Samostatnou kapitolou sú logá realitných kancelárií cez už aj tak nepodarenú fotku. Dobrá fotografia, tá potrebuje pekné prostredie.  To čo všetci chcú sú priestranné a svetlé miestnosti. A ak sú tieto miestnosti ešte vkusne zariadené a logicky usporiadané, sú skvelé fotky na dosah. No a tu je miesto pre home staging. Ideálne by bolo, keby pred uvedením na trh bola nehnuteľnosť riadne pripravená na kritické pohľady budúcich záujemcov. Chceme predsa docieliť, aby boli všetci nehnuteľnosťou nadšení a chceli ju hneď kúpiť.

Home staging na rozdiel od interiérového dizajnu pracuje podľa možností s existujúcim zariadením v domácnosti. Ak je potrebné, dopĺňa sa textil a dekorácie, prípradne menšie kusy nábytku. Tento proces sa zameriava na kupujúceho, nie na predávajúceho. Prvou fázou home stagingu je totálny poriadok. Nasleduje odstránenie väčšiny osobných vecí, ktoré sa nepoužívajú často. Kupujúci sa cítia stiesnene ak na nich zovšadiaľ útočia vaše fotografie, zbierky, oblečenie a podobne. Aj osobitý štýl domácich je nutné zneutralizovať, aby sa zapáčil alebo minimálne neprekážal väčšine záujemcov o kúpu. Ďalšou fázou je nastavenie miestnosti tak aby pôsobili logicky, svetlejšie a priestrannejšie. Na a nakoniec prichádza finálny staging, teda dekorovanie miestností. Aj tu platí pravidlo " Menej je viac.". Keď tento proces prebehne, môže sa začať fotiť. Je lepšie spraviť veľa fotiek a potom z nich vybrať tie najkrajšie a najvystihujúcejšie.

Home staging funguje s dobre nastavenou cenou a správne nasmerovanou propagáciou. Je to investícia, ktorá sa vyplatí, pretože prinesie rýchly predaj s lepšou trhovou cenou. Preto zvážte, či si to vaša nehnuteľnosť, pravdepodobne vaša najcennejšia komodita, nezaslúži.

 

Na home staging by sa dalo aplikovať toto porekadlo: „za málo peňazí veľa muziky“

 

 

Aj takáto môže byť Vaša nehnuteťnosť pred predajom.

Postaráme se o to.

 
  
Pôvodne:Po home stagingu:
 
  
 
  
  

 

 

 

 Návrat na články

 

<

 

Zisťiť možnosti financovaania

  

Najväčí prínos pre klientov minulý mesiac bol maklér:

íDaniel Dorušinec

 Maklér mesiaca

 

          
    
 Nové domy na kľúč 
                        
   

-

 

                

Povedali o nás: 

So spoločnosťou BVT Estate spolupracujeme už takmer 5 rokov. Vybral som si ich ako spoľahlivú realitnú agentúru, k čomu som dostal odporúčania od kamaráta.Oceňujem ich profesionalitu, ľudský prístup, flexibilnosť, promptnosť, ochotu pomôcť a poradiť v akýchkoľvek otázkach.Ja i moji obchodný partneri sme vždy boli spokojní, zaujali ma rôzne modelové situácie, ktoré v rámci výberu vhodnej nehnuteľnosti a hlavne jej následného financovania riešili a detailne ich vysvetlili. Dlhodobá spolupráca v oblasti nákupu a prenájmu nehnuteľností so spoločnosťou BVT Estate zásadným spôsobom prispela k objasneniu celej problematiky a k zvýšeniu mojich príjmov. Vždy so mnou jednali férovo a ich obchodná filozofia win/win  mi maximálne vyhovovala a vyhovuje dodnes. Môžem len odporúčať.

Milan H., Trnava

 Dostávam oveľa viac ako som očakával a pritom ma to stojí podstatne menej ako som počítal. Dostal som priestor na hľadanie nového bývania. Dokonale vyhoveli všetkým mojim požiadavkám.  

Vďaka širokému portfóliu nehnuteľností a vďaka tomu, že mi ponúkli viacero možností financovania som mal vo výbere veľkú slobodu. A to si veľmi cením.

A tak sa veľmi stresujúca vec, ako je výber nového domova v podstate zmenila v pohodovú zábavu a dobrodružstvo.

Žena bola uč opäť tehotná, ale oni k tejto skutočnosti pristupovali s maximálnou profesionalitou a ohľadom, vždy vyšli v ústrety našim požiadavkám.

Maklér a celý kolektív boli úplne perfektný, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Som s BVT Estate maximálne spokojný a budem všetkým odporúčať.

 

Imrich T., Galanta 

 BVT Estate mi poskytuje z pohľadu filozofie dostatočnú slobodu v rozhodovaní a z pohľadu samotnej realizácie  široké možnosti voľby.

Vždy našli riešenie aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách. Môžem lem odporučiť.

Skúste ich sami a uvidíte, že s ničím nemajú problém. A všetko riešia s chladnou hlavou.

Toto si veľmi cením, ale najviac to, že pri riešení môjho komplikovaného predaja sa nezľakli a nehodili flintu do žita, ale dotiahli predaj až do úspešného konca.

Veľmi pekne ďakujem celému kolektívu, a najmä konateľke p. Novákovej.

Na Slovensku je veľmi málo takýchto firiem.

 

Alena. P., Hlohovec

 

 Náš byt predali za dva týždne a súčasne hľadali pre nás  dom.

Bola to skvelo skoordinovaná akcia. Aj keď pre nás trocha hektická.

Dôležité pre nás bolo, že my sme sa mohli naplno venovať našej robote.

Veľmi dobre mi poradili v mnohých otázkach a vždy platilo, že čo povedali tak to aj bolo.

Slovo od spoľahlivého partnera je veľakrát viac, ako zmluva. Sme s týmto prístupom veľmi spokojní.

Úprimne BVT Estate odporúčame. Nesklamú Vaše očakávania.

 

Karol a Hedviga T., Trnava

BVT Estate s.r.o.

Realitná a stavebná spoločnosť

Blesovce 79

956 01  Topolčany

0949 300 448

 0909 133 838

 

novakovaja@centrum.sk

bvtreal@bvtreal.sk

Skype: bvtreal

www.byvanievtrnave.sk

www.bvtreal.sk

Web mail

Intranet

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz