RSS Správna cena na nehnuteľnosť Správna cena na nehnuteľnosť Správna cena na nehnuteľnosť Správna cena na nehnuteľnosť Správna cena na nehnuteľnosť

Aktuelles Angebot unserer Immobilien-Büro kann auf dem AReality.sk Portal zu finden. Der Dienst Moja Realitka bringt AReality.sk - das größte Angebot an Immobilien in der Slowakei.

Správna cena na nehnuteľnosť

 

Aká cena nehnuteľnosti je tá správna?


 Návrat na články

Drvivá väčšina predávajúcich si nenechá poradiť od odborníkov na stanovenie reálnej predajnej ceny. Stereotypná odpoveď je - "mne ten predaj zase až tak neponáhľa".... Už len táto veta napovedá, že buď očakávam nereálne (prepáčte, ale motyka už nikdy nevystrelí tak vysoko ako v roku 2007) alebo nehnuteľnosť nechcem predať..... alebo ale ja som pozeral na internete a tam tie ceny tak bežia a suseda teraz predala o 10.000 € viac, ako ponúkam ja............

Skutočnosť je niekde inde. Všetci sa orientujeme podľa internetu, ale čo sa týka nielen nehnuteľností, ponukové ceny v médiách nie sú realizačné, tie sú veľakrát aj o 20% nižšie. A to už Vám nikto nepovie.
Berme do úvahy, že to čo je aktuálne predajné v rámci novostavieb napríklad na trnavskom trhu je max. cena 1200 €/m2 a cena starej nehnuteľnosti by mala byť o približne 1/4 až 1/3 nižšia, samozrejme záleží na lokalite a ostatných faktoroch. 

Ak chcete predať, nečakajte kým sa Vaša ponuka v médiách "okuká". Ak chcete predať, zbytočne budete Vašu nehnuteľnosť ponúkať cez desiatky realitných kancelárií. Dosiahne iba to, že Vaša nehnuteľnosť bude mať všade inú cenu, čo pre kupujúceho môže pôsobiť presne opačným dojmom, aký chcete dosiahnuť. 
Pre predávajúceho je najdôležitejšie: poriadne si zhodnotiť pre a proti, kým sa samotný predaj rozhodnete (možno to vyznie divne, ale začína byť pravidlom, že predávajúci si predaj po pár dňoch rozmyslí), stanoviť rovnakú cenu pre všetky RK, ktoré osloví, tak aby bola nehnuteľnosť na trhu vždy s rovnakou cenou.

Pravidelne sa stretávam aj s tým, že sa nájdu realitné kancelárie, ktoré uvádzajú cenu bez provízie..... resp. uvádzajú, že výška provízie bude podľa rozsahu dohodnutých služieb... Nie som zástancom takého umelého znižovania ceny, klient má vždy vedieť konečnú cenu, za ktorú sa tá ktorá nehnuteľnosť predáva.....

Nalejme si čistého vína... Každá kancelária má viac menej vlastné pravidlá a tie kancelárie,  ktoré platia inzerciu (neskrývajú sa pod občiansku inzerciu, ktorá je zadarmo),  skrátka tie, ktoré si dlhoročne budujú svoje meno, si nemôžu dovoliť ísť s províziou pod 1600 €, aj keď sa to nie všetkým bude páčiť. (skúste sa opýtať v autobazároch pri 10.000 € cenách áut, aké majú provízie .... je to presne tá istá suma).

Okrem toho: provízia pre kanceláriu nastáva v okamihu realizácie predaja.... t.j. až na samom závere celej transakcie...

Práca realitného makléra je ako každý iný pracovný pomer, len s tým, že väčšina realitných maklérov bežne pracuje vo večerných hodinách, sviatkoch či sobôt alebo nedieľ..... O tom, čo zahŕňa práca realitného makléra a čo všetko má maklér pre klientov urobiť, budem písať v inom článku.

Väčšina ľudí kupuje či predáva nehnuteľnosť 1 až 2 x počas života, preto jej venujte maximálnu starostlivosť a nenechávajte nič na náhodu.

Ak je dobre stanovená cena, maklér Vám ju nemá problém veľmi rýchlo predať. 
Nechajte si poradiť odborníkmi, ktorí sa v realitnom biznise orientujú.

 Návrat na články

 

<

 

Zisťiť možnosti financovaania

  

Najväčí prínos pre klientov minulý mesiac bol maklér:

íDaniel Dorušinec

 Maklér mesiaca

 

          
    
 Nové domy na kľúč 
                        
   

-

 

                

Povedali o nás: 

So spoločnosťou BVT Estate spolupracujeme už takmer 5 rokov. Vybral som si ich ako spoľahlivú realitnú agentúru, k čomu som dostal odporúčania od kamaráta.Oceňujem ich profesionalitu, ľudský prístup, flexibilnosť, promptnosť, ochotu pomôcť a poradiť v akýchkoľvek otázkach.Ja i moji obchodný partneri sme vždy boli spokojní, zaujali ma rôzne modelové situácie, ktoré v rámci výberu vhodnej nehnuteľnosti a hlavne jej následného financovania riešili a detailne ich vysvetlili. Dlhodobá spolupráca v oblasti nákupu a prenájmu nehnuteľností so spoločnosťou BVT Estate zásadným spôsobom prispela k objasneniu celej problematiky a k zvýšeniu mojich príjmov. Vždy so mnou jednali férovo a ich obchodná filozofia win/win  mi maximálne vyhovovala a vyhovuje dodnes. Môžem len odporúčať.

Milan H., Trnava

 Dostávam oveľa viac ako som očakával a pritom ma to stojí podstatne menej ako som počítal. Dostal som priestor na hľadanie nového bývania. Dokonale vyhoveli všetkým mojim požiadavkám.  

Vďaka širokému portfóliu nehnuteľností a vďaka tomu, že mi ponúkli viacero možností financovania som mal vo výbere veľkú slobodu. A to si veľmi cením.

A tak sa veľmi stresujúca vec, ako je výber nového domova v podstate zmenila v pohodovú zábavu a dobrodružstvo.

Žena bola uč opäť tehotná, ale oni k tejto skutočnosti pristupovali s maximálnou profesionalitou a ohľadom, vždy vyšli v ústrety našim požiadavkám.

Maklér a celý kolektív boli úplne perfektný, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Som s BVT Estate maximálne spokojný a budem všetkým odporúčať.

 

Imrich T., Galanta 

 BVT Estate mi poskytuje z pohľadu filozofie dostatočnú slobodu v rozhodovaní a z pohľadu samotnej realizácie  široké možnosti voľby.

Vždy našli riešenie aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách. Môžem lem odporučiť.

Skúste ich sami a uvidíte, že s ničím nemajú problém. A všetko riešia s chladnou hlavou.

Toto si veľmi cením, ale najviac to, že pri riešení môjho komplikovaného predaja sa nezľakli a nehodili flintu do žita, ale dotiahli predaj až do úspešného konca.

Veľmi pekne ďakujem celému kolektívu, a najmä konateľke p. Novákovej.

Na Slovensku je veľmi málo takýchto firiem.

 

Alena. P., Hlohovec

 

 Náš byt predali za dva týždne a súčasne hľadali pre nás  dom.

Bola to skvelo skoordinovaná akcia. Aj keď pre nás trocha hektická.

Dôležité pre nás bolo, že my sme sa mohli naplno venovať našej robote.

Veľmi dobre mi poradili v mnohých otázkach a vždy platilo, že čo povedali tak to aj bolo.

Slovo od spoľahlivého partnera je veľakrát viac, ako zmluva. Sme s týmto prístupom veľmi spokojní.

Úprimne BVT Estate odporúčame. Nesklamú Vaše očakávania.

 

Karol a Hedviga T., Trnava

BVT Estate s.r.o.

Realitná a stavebná spoločnosť

Blesovce 79

956 01  Topolčany

0949 300 448

 0909 133 838

 

novakovaja@centrum.sk

bvtreal@bvtreal.sk

Skype: bvtreal

www.byvanievtrnave.sk

www.bvtreal.sk

Web mail

Intranet

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz